16.11.2018 12:03

УХМР со најава за врнежи од дожд и снег


Денеска ќе преовладува променливо облачно време, во западните и јужните делови со повремен дожд, а на планините со повремен снег, особено кон крајот на денот и во текот на ноќта, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

За време на викендот времето ќе биде студено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Утре врнежите ќе имаат слаб до умерен интензитет, а во недела ќе бидат пообилни, особено во јужните и источните делови. На планините и на некои повисоки места ќе се формира снежна покривка.

Нов влажен бран со пообилни врнежи претежно од дожд се очекува во вторник.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments