Тука живее Хали Бери – вила со поглед кон Пацификот од секоја просторија (галерија)

Сподели со своите пријатели

Со прозори од подот до таванот, од луксузната вила на холивудската глумица Хали Бери се пружа преубав поглед на Пацификот од секој чекор.

Loading...

Четириесет и осумгодишната оскаровка, вилата ја купила во Малибу во 2004 година за 8 милиони долари. Денес за истата, доколку би ја продала, се смета дека може да заработи 10 милиони долари, а освен фантастичниот поглед на океанот, еден од најважните детали е дека во оваа вила има прекрасна внатрешна градина во која славните можат да уживаат без никаков страв дека ќе бидат снимени од фотоапаратите на неуморните папараци.

Вилата е изградена во деведесетите години од минатиот век, а проектирана од страна на познатиот архитект Тед Танака. На речиси 500 квадратни метри се распространети 4 спални соби и пет бањи, а од секоја соба се пружа поглед кон Тихиот Океан. За изградба и опремување на истата се користени стакло, челик, гранит, камен и јаворово дрво.

Глумицата се одлучила себеси да си ја дозволи оваа преубава вила додека се забавувала со францускиот глумец Оливиј Мартинез.

ANAHEIM - USA  *** EXCLUSIVE PICTURES *** *AVAILABLE FOR: BULGARIA, CHINA, HONG KONG, INDONESIA, IRELAND, ITALY, KOREA, MOROCCO, PORTUGAL, ROMANIA, TAIWAN, THAILAND, TURKEY, UAE AND UK* HALLE BERRY AND HUSBAND OLIVIER MARTINEZ SPENT FATHER'S DAY WEEKEND WITH THEIR KIDS AT DISNEYLAND WHERE THE KIDS ENJOYED THE THRILL RIDES AT THE "HAPPIEST PLACE ON EARTH".  THE FUN-FILLED FAMILY WERE SEEN GETTING ON SPLASH MOUNTAIN, THUNDER MOUNTAIN RAILROAD ROLLER COASTER AND THE MATTERHORN.  HALLE AND OLIVIER LATER HEADED OVER TO DISNEY'S CALIFORNIA ADVENTURE PARK WHERE THEY RODE LUIGI'S FLYING TIRES, RADIATOR SPRINGS AND TOY STORY'S MIDWAY MANIA.  THIS IS THE FIRST MAJOR OUTING FOR THE FAMILY SINCE MACEO WAS BORN AND THE PROUD PARENTS WERE SEEN HOLDING HIM AND GETTING A PLAYFUL THROW IN THE AIR BY OLIVIER WITH A BIG CUTE SMILE.  FELLOW ACTRESS GEENA DAVIS WAS ALSO AT THE PARK TODAY AND DIDN'T BOTHER TO DISRUPT HALLE AND OLIVIER, BUT WAS QUICK TO POINT THEM OUT TO HER DAUGHTER., Image: 197091577, License: Rights-managed, Restrictions: *** EXCLUSIVE PICTURES *** PLEASE CREDIT AS PER BYLINE *UK CLIENTS MUST CALL PRIOR TO TV OR ONLINE USAGE PLEASE TELEPHONE 0208 344 2007*, Model Release: no, Credit line: Profimedia, Xposurephotos

Во почетокот на врската, популарната двојка многу време поминуваше на плажата на која излегува оваа вила, заедно со Нала, ќерката на Хали Бери. По раѓањето на синот Масе пред две години, тие поретко доаѓаат во овој луксузен дом, а глумицата неодамна се одлучи куќата до најситен детал да ја покаже на јавноста, што укажува на намерата дека сака да ја продаде.

Моментално, вилата може да се изнајми за 50.000 долари месечно, но за сите оние кои не се во можност да си го дозволат истото уживајте во фотографиите.

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.