02.07.2019 05:27

Трудни во исто време: Мајката го чека 17то, а ќерката второто дете (ВИДЕО)


Ова е втор пат двете да се трудни во исто време. Мајката Суе го чека 17. дете, додека нејзината ќерка Софи се подготвува за раѓање на своето второ дете.

Видео исечкот е од документарецот „17 Kids and Counting“ кој го следи англиското семејство Радфорд – најголемата британско семејство.

loading...

Суе и нејзиниот сопруг Ноел Радфорд се венчале пред 20 години. Парот отпрвин планирал да има само три деца, но тоа толку им се допаднало па се одлучиле за повеќе.

Наместо потпирање на државата финансиски да го помогне семејството, Радфорд стекнале популарност така што се занимаваат со успешна пекарска професија.

По завршување на снимањето на овој документарец, Софи останала трудна и со третото дете.

фото: принтскрин


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments