Тројца кумановци кандидати за пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Сподели со своите пријатели

Тројца кумановци во втората изборна единица ќе се најдат на листата кандидати за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ за претстојните парламентарни избори.

Loading...

Станува збор за Бране Петрушевски, актуелен претедател на Општинскиот комитет во Куманово, Кети Димковска и Тихомир Алексовски.

Петрушевски е на третото место на листата, а за останатите засега не е познат редоследот.

Носител на листата во втората изборна единица е Владо Мисајловски, кој своевремено беше министер за транспорт и врски.

Никола Ивановски


Leave a Reply