Трогателна приказна за Денали – куче кое почина од карцином (видео)

Сподели со своите пријатели

Човекот и кучето отсекогаш негуваат однос кој е можеби најсилната алка во процесот на создавање на човековата раса.

Loading...

Комбинацијата на непоколеблива лојалност и љубовта на човекот кон животните е тоа што го прави кучето да биде човеков најдобар пријател.

Таква е и приказната на планинарот Бен Муд, кој по смртта на својот верен пријател, кучето Денали, снимил видео во знак на почит кон смртта на неговиот најверен пријател кој починал од карцином.

Приказната за животот на Денали со Бен е вистинска емотивна приказна која ќе ве разнежи.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.