14.09.2018 09:00

Три пожари во кумановско изминатото деноноќие


Три интервенции во изминатото деноноќие бележат кумановските пожарникари, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Во селото Поток вчера во период од 06:00 до 07:05 часот тројца пожарникари гаснеле запалена сува трева.

Во текоа попладневните часови во месноста Багрем маала исто така се запалила сува трева, при што било интервенирано во период од 13:00 до 14:23 часот.

Тројца пожарникари со едно противпожарно возило интервенирале и на запалено стрниште во село Тромеѓа во период од 12:30 до 14:05 часот.

Причините за исбувнување на пожарите засега се непознати.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments