Три лица физички нападнати во казино во Крива Паланка

Сподели со своите пријатели

Три лица физички биле нападнати вчеравечер во казино во Крива Паланка.

Loading...

– На 23.09.2021 во 22.06 часот во ОВР Крива Паланка З.А. (33) од село Страцин кратовско пријавил дека во казино во Крива Паланка, тој и неговите пријатели С.М.(30) и М.М. биле физички нападнати од страна на повеќе лица, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски