17.05.2018 13:09

Три години изглегува со различни жени, ги остава во ресторанот и не плаќа сметка


Паул Гонзалес од Калифорнија цели три години измамува жени со кои излегува на составок, така што ги остава тие да ја платат сметката.

Една од измамените жени на медиумите им раскажала дека Гонзалес го пронашла на интернет и дознала дека веќе измамил две жени на ист начин.

Паул Гонзалес од Калифорнија цели три години ги измамува жените со кои излегува на состанок, така што ги остава да ја платат сметката.

Илјадници луѓе наседнаа на новата интернет измама

За него медиумите прв пат пишувале во март минатата година, кога две жени по состанокот оставил да платат скапи сметки во еден ресторан во Калифорнија.

На Гонзалес тоа очигледно не му пречи затоа што пред само неколку дека така измамил уште две други жени.

Гозналез жените ги запознава на интернет, а потоа ги повикува на состанок. Иако на прв поглед изгледа се прекрасно, тој во текот на вечерта започнува да зборува за својата болна тетка, за која само тој води грижа.

Потоа заминува во автомобилот наводно по полнач за мобилен, но никогаш не се враќа во ресторанот.

– Порача салата од шкампи, филет мигон, јадеше и потоа излезе надвор. Ми рече дека чека повик од тетка му и дека мора бргу да го наполни телефонот. Потоа исчезна, рекла една жена.

Откриена лото измама на векот (фото)

Полицијата во Калифорнија ги повикува сите измамени жени да поднесат пријава против него, затоа што неговото однесување е необјасниво.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments