Трајче повторно доби овации на настапот на ”Пинкови ѕвездички” (видео)

Сподели со своите пријатели

Со исполнување на песната ”Hoy tengo ganas de ti’ на дуетот Алехандро и Кристина, Трајче Ѓеоргиев повторно успеа да се избори за место во понатамошното натпреварување на шоуто ”Пинкови ѕвездички”.

Loading...

Додека Трајче пееше на бина, од жирито доби силна поддршка и ракоплескање.

Трајче до победа, прокоментира Гоца Тржан, така бодрејќи го малото момче од Струмица да продолжи со пријатните изненадувања на сцената на познатото српско шоу за деца.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.