Трајче повторно блесна на сцената на ”Пинкови ѕвездички” (видео)

Сподели со своите пријатели

Со изведувањето на песната „Никој не е совршен“ од познатата американска пејачка Џеси Џеј, Трајче Ѓеоргиев од Струмица, повторно предизвика бурни емоции, и со освоените 5 гласови од жирито, се пласираше меѓу најдобрите 20 и го продолжи натпреварувањето во Пинкови ѕвездички.

Loading...

Освен што ги доби сите пет гласови од жирито, Трајче предизвика и бројни позитивни коментари и овации во публиката.

– Јас обожавам како тој пее, и покрај сите подеми и падови кои ги имаше низ ова шоу. Тој е Трајче, тој има своја автентичност. Би сакала да работиш на тој дар, повеќ да уживаш и да се опуштиш – рече Јелена Томашевиќ.

– Уште повеќе очекувам од тебе. Тоа што го слушаш е она што го сакаш и она што го изедуваш. Пеам заедно со тебе и уживам – додаде Милан.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *