Трајче Ѓоргиев заврши како второпласиран на шоуто ”Пинкови ѕвездички” (видео)

Сподели со своите пријатели

Македонскиот натпреварувач Трајче Георгиев заврши како второпласиран на синоќешното супер – финале на шоуто ”Пинкови ѕвездички”.

Loading...

Тој во последниот финален круг ја исполни песната „When I was your man“ од Бруно Марс и доби помалку гласови од победникот Марија Сердар.

https://youtu.be/MZoa_JFRj5A

Трајче во финалната емисија се претстави со песните „I just called to say i love you”, „Јано мори“, „I who have nothing“, „Pray“.

Третото и четвртото место го освоија Павле Васиљевиќ и Лена Стаменковиќ, во трка со десет натпреварувачи.

Тринаесетгодишната Марија Сердар е првата победничка на ”Пинкови ѕвездички”.

 

Loading...

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.