Трајче Ѓоргиев во финале на шоуто ”Пинкови звездички” (видео)

Сподели со своите пријатели

Младиот Трајче Ѓоргиев со изведбата на ,,Зошто отиде” од  Тоше Проески, обезбеди место во големото финале на шоуто ”Пинкови ѕвездички” кое ќе се случи на 26 јуни.

Loading...

Што се однесува до вчерашното полуфинале, од 14 изведувачи според правилата, шоуто мораа да го напуштат двајца кандидати.

Поради најмалку гласови, фановите се поздравија со Дуња Јеличиќ и Милица Илиќ кои во изминативе 39 емисии имаа маестрални настапи.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.