18.03.2019 13:32

ТИМ КОЈ ВЕТУВА: Јанева придружен вокал на Тамара за Евросонг


Александра Јанева е дел од евровизискиот тим кој во мај ќе ја претставува Македонија на сцената на „Евровизија“ во Тел Авив, Израел.

Екипата на Тамара Тодевска откри дека зад неа како вокална поддршка ќе се појави талантираната струмичанка.

loading...

Покрај неа ќе настапат и Антониа Гиговска и Васил Гарванлиев.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments