Тест на камионет на Форд: Возел 80 км/ч и одеднаш менувачот го ставил во рикверц, погледнете што се случи (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Нов предизвик вклучува погон на сите тркала, но и рачен менувач.

Loading...

AutoVLog продолжува со тестови кои даваат одговори на прашања кои некои не сакаат ниту гласно да ги постават. Во најновиот тест, камионот на Форд повторно е на проба. Повторно ќе вози околу 80 км/ч, но овој пат со вклучен погон на сите тркала, а потоа возачот ќе се обиде да тргне во рикверц.

Зад каналот на Јутуб стои Мајкл Ваим, а нешто слично веќе пробал додека вози автомобил со автоматски менувач. Истото го испробал и со Ренџер, а неговиот менувач ја заврши работата и тркалата веднаш почнаа да се вртат во друга насока откако се ослободи спојката.

Конечниот тест, сепак, вклучува намалување на брзината, а камионот се движи со брзина од 72 km/h. Менувачот сепак се префрли, но спојката ги го покажала своето.

Ова не е единствената тортура низ која морал да помине стариот камионет Форд „во име на науката“, па возел на ред бул, текила и вотка, а најверојатно во иднина ќе добие задачи на кои никој нема да му завидува.