12.06.2018 00:48

Татјана од Куманово освои второ место во „Никад није касно“


Татјана Јовановска од Куманово освои второ место според СМС гласовите на публика во шоуто „Никад није касно“ во Белград.

Балкан го препозна талентот на Татјана која брилираше во сите досегашни изданија на оваа музичко натпреварување.

 

loading...

 

Четириесет и петгодишната Јовановска живее во Куманово и има свој бутик, а музиката е само нејзино хоби, но сега освои регионот со својата убавина.

Првото место го освои 90-годишната Добрила Ивановска од Дојран. Музичкото шоу се одржува трета година по ред и трет пат победникот е од Македонија.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments