16.05.2019 12:38

Тамара вечерва ќе ја претстави Северна Македонија, а вака ќе изгледа на сцената (ФОТО)


Тамара Тодевска вечерва како претпоследна ќе нстапи во втората полуфинална вечер од 64то издание на Евровизија, кое годинава се одржува во Тел Авив, Израел.

loading...

Со песната „Proud“ Тамара и нејзиниот тим ќе се обидат да ги освојат симпатиите и срцата на европската публика.

Според најпознатиот музички сајт Билборд, Северна Македонија годинава е меѓу 12те земји со најголеми шанси за победа.

Во продолжение погледнете како ќе изгледа Тамара на големата евровизиска сцена.

loading...

Фото: Andres Putting / eurovision.tv


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments