Владимир Путина

Сподели со своите пријатели

Во одделни писма, генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш ги повика рускиот претседател Владимир Путин и украинскиот претседател Володимир Зеленски да го примат и да разговараат за мир по инвазијата на Москва врз нејзиниот сосед, рече портпаролот. Loading… На одделните мисии на Русија и Украина им беа врачени посебни писмаПрочитај повеќе