Василиј Небензје

Сподели со своите пријатели

Русија не ја поддржува одлуката да му се дозволи на претседателот на Украина Володимир Зеленски да се обрати пред Генералното собрание на ОН преку претходно снимено видео, бидејќи тоа е кршење на правилата, изјави постојаниот претставник на Русија во ОН Василиј Небензја. Loading… „Ова е уште едно прекршување на правилатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руското Министерство за одбрана тврди дека украинските војници се обидуваат да ја заземат нуклеарната централа Запорожје, најголемата нуклеарна централа во Европа. Loading… „Денеска, околу шест часот наутро по московско време, украински војници со две диверзантски групи, вкупно 60 членови со седум бродови, упаднаа на брегот на регионот Каховна, кој сеПрочитај повеќе