Улф Кристершон

Сподели со своите пријатели

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека се додека Шведска не ѝ испорача на Анкара осомничени за тероризам, Турција нема да го одобри нејзиното членство во НАТО. Loading… Новиот шведски премиер Улф Кристершон побарал средба по ова прашање и средбата би можела да се одржи во Турција, изјави ЕрдоганПрочитај повеќе