Сергеј Лаворв

Сподели со своите пријатели

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров даде долго интервју за Тајмс оф Индија. Loading… Во него, меѓу другото, најави дека Русија нема да користи нуклеарно оружје во Украина, но и дека „специјалната воена операција“ влезе во втората фаза. Тој го коментираше и украинскиот претседател Володимир Зеленски.   Journalist: #ZelenskyПрочитај повеќе