САД; Украина

Сподели со своите пријатели

Соединетите Американски Држави се посветени на обезбедување на Украина со „оружје што и е потребно“ за да се одбрани од Русија, изјави советникот за национална безбедност Џејк Саливан, додека Украина бара поголема воена помош од Западот. Loading… Според Гласот на Америка, Саливан најавил дека администрацијата на Бајден ќе испрати повеќеПрочитај повеќе