САД; коронавирус

Сподели со своите пријатели

Американскиот претседател Џо Бајден ја прими втората дополнителна вакцина против КОВИД-19 и за време на директен пренос во Белата куќа рече дека Америка е во нов момент кога станува збор за пандемијата Ковид-19. Loading… – Сега сме во нов момент во оваа пандемија. Ова не значи дека КOVID-19 е завршен.Прочитај повеќе