Петр Фијала. Чешка

Сподели со своите пријатели

Чешкиот премиер Петр Фијала денеска соопшти дека е позитивен на коронавирус. Loading… Фијала рече дека ќе биде во изолација седум дена, пренесува Ројтерс. „Сакам што поскоро да се вратам на мојата програма за работа, барем од дома“, напиша Фијала на Твитер.   Dnes ráno mi vyšel pozitivní výsledek testu naПрочитај повеќе