Нафтали Бенет. Ентони Блинкен

Сподели со своите пријатели

Израелскиот премиер Нафтали Бенет бил позитивен на тестот за ковид-19, соопшти денеска неговиот кабинет, еден ден по средбата со американскиот државен секретар Ентони Блинкен во Ерусалим. Loading… Како што е наведено, премиерот се чувствува добро и ќе продолжи да работи од дома според планот, кој вклучува брифинг за синоќешниот нападПрочитај повеќе