изчезнати

Сподели со своите пријатели

Грчката спасувачка служба пронашла тела на двајца млади планинари 27-годишната Калина Велевска и 35-годишниот Александар Миновски од Скопје,  кои исчезнале на Кајмакчалан, највисокиот врв на планината Ниџе. Пронајдени се во една клисура длабока 30 метри, на грчко македонската граница. Тие биле дел од групата 50 планинари од Скопје кои сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вечерва околу 21 часот се пронајдени и спасени шестмина скијачи кои денеска се изгубија на Попова Шапка, информираат од Министерството за внатрешни работи. Околу 17. 30 часот во Полициското одделение Попова Шапка дошол 30-годишниот Ф.Р од тетовското село Лисец. заедно со косовскиот државјанин М.З. и пријавиле дека двајца косовски иПрочитај повеќе