Џорџија Мелони

Сподели со своите пријатели

Според излезните анкети објавени по затворањето на избирачките места, десничарската коалиција предводена од партијата Браќа од Италија на Џорџа Мелони е победник на парламентарните избори во Италија. Loading… Според излезната анкета подготвена за телевизијата РАИ, централно-десничарската коалиција може да очекува 41-45 отсто од гласовите, коалицијата на левиот центар предводена одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Џорџија Мелони најверојатно ќе стане првата жена премиер на Италија која ќе ја предводи најдесничарската влада од Втората светска војна, откако нејзината конзервативна коалиција триумфираше на парламентарните избори во неделата. Loading… Привремените резултати покажаа дека десничарскиот блок треба да има убедливо мнозинство во двата дома на парламентот, што е потенцијалнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претставници на земјите-членки на Европската унија се собраа во Прага да разговараат за политиката на ставови кон канабисот. Loading… Ставовите на одделни земји од Унијата за ова се сосема различни. На еден паркинг полскиот рапер Мата ужива додека пуши џоинт. Станува збор за сцена од спотот за песната „Патоинтелигенција“. Досега,Прочитај повеќе