СВЕТОТ НА РАБОТ ОД НУКЛЕАРНА ВОЈНА: Вака би изгледал конфлоктот помеѓу САД и Кореја (видео)

Северна Кореја неодамна претстави ракета која би можела да погоди било кој дел од американскиот континент. Со тоа, според зборовите на лидерот на земјата Ким Џонг Ун, Северна Кореја станува нуклеарна сила. Тоа го изненади и Доналд Трамп окј претходно изјави дека тие никогаш нема толку да се развијат.   … Continue reading СВЕТОТ НА РАБОТ ОД НУКЛЕАРНА ВОЈНА: Вака би изгледал конфлоктот помеѓу САД и Кореја (видео)Прочитај повеќе