Срцето буквално излетува од гради после 20 енергетски напитоци (видео)

Сподели со своите пријатели

Пиењето енергетски напитоци како стимуланс телото да остане будно или во добра форма, понекогаш може да биде кобно по здравјето на конзументите.

Loading...

Примерот со дечкото кој испил 2о енерџи – напитоци нека послужи како пример дека сите тие напитоци во себе содржат доза на кофеин и хемиски адитиви кои делуваат контрапродуктивно, нажалост, со прекумерна употреба, и до смрт.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.