11.10.2017 13:37

Советниците утре ќе расправаат по две точки од дневниот ред


Членовите на Советот на Општина Куманово утре во кружната сала на поранешен Комитет ќе ја одржат 71-та седница, последна во моменталниот состав.

Вкупно две точки ќе се најдат на дневниот ред и тоа Предлог – Одлука за давање согласност за формирање на паралелки со под 24 ученици и комбинирани паралелки во општинските основни училишта  и Предлог – Одлука за давање на согласност за формирање на паралелки во прва година со под 25 ученици во општинските средни училишта во Општина Куманово во учебната 2017/2018 година.

Седницата итегрално можете да ја следите на Телевизија „Плус“ со почеток во 10 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments