Сорос: Цивилизацијата можеби нема да ја преживее руската инвазија на Украина

Американскиот милијардер Џорџ Сорос предупреди дека „цивилизацијата можеби нема да ја преживее“ руската инвазија на Украина, наведувајќи дека тоа може да го означи „почетокот на Третата светска војна“. Loading… На маргините на Светскиот економски форум во Давос, тој рече дека војната во Украина ја потресе Европа од корен.   МАСАКАР … Continue reading Сорос: Цивилизацијата можеби нема да ја преживее руската инвазија на УкраинаПрочитај повеќе