Сопственичката покажа како изгледа нејзиното куче секој пат кога ќе ја види како јаде нешто (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дали вашето куче исто така гледа со ваков поглед секој пат кога ќе ве види како јадете нешто пред него? Токму тоа и се случува на сопственичката на кучето Роана, која ја сними неговата реакција во моментот кога јадеше зеленчук.

Loading...

На видеото што го објави на ТикТок, се гледа дека Роан не го трга погледот од неа, како да ја моли да му даде и храна.

„Но, не сакаш зеленчук“, му рече сопственичката, но се чинеше дека сеуште сака да се увери дека не му се допаѓа вкусот.

Видеото насмеа многу коментатори, а некои признаа дека нивните кучиња го прават истото.

„Секогаш паѓам на тоа“, напишал еден.

„И мојата кучка го користи овој трик“, додаде друг.

 

@rhoan_wigglebuttIt’s the trickery at the end for me… #foryou #boburnham #dog #dogsoftiktok #CompleteMyLook #roadtrip #viral #fypシ #australianshepherd♬ All Eyes On Me – Bo Burnham

Loading...

Leave a Reply