01.12.2018 11:43

Со возило барано од Интерпол се обидел да премине на ГП Табановце


На 30.11.2018 година во 18.30 часот на Граничниот премин Табановце, при контрола на патничко возило „Опел астра“ со босански национални ознаки, управувано од A.E.(47) од Босна и Херцеговина, било констатирано дека возилото е предмет на потрага на Интерпол Сараево.

Како што информираат од полицијата, А.Е. бил приведен и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка, додека возилото било одземено.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments