13.01.2017 11:43

Снимка која стана хит на интернет: За два дена направиле 5 километри долга улица (видео)

loading...

Видео кое покажува како се прави улица во Австралијa.

Снимката е направена со дрон и минатата година е објавиена на Фејсбук. Постот има 94.000 допаѓања и е 362.000 пати споделен.

Сите се воодушевени од тоа колку брзо се гради улицата. Пет километри долга улица е направена во само два дена.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments