Снимател прима куршум додека снима за војната во Сирија (видео)

Сподели со своите пријатели

На итнернет се појави видео од интервју во Сирија, кое го води новинарката со еден борец. За време на интрвјуто во еден момент се слушаат истрели, а новинарката се фрла на пдоот.

Меѓутоа во следниот момент се гледа и како сликата од камерата се тресе и се слушаат криците на снимателот кој бил погоден во грбот, пренесува „Дејли мејл“.

Камерата која останала вклучена продолжила да снима,а  до ранетиот снимател доаѓа војник кој го одвлече од местото.

Засега нема информации дали снимателот преживеал.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.