14.09.2018 02:51

Слушнале бучава од горниот кат, а таму затекнале змии во борба (ВИДЕО)


Едно семејство во Бризбејн останало во шок кога среде дневната соба пронашле две змии.

Иак првин мислеле дека се парат, експертите подоцна објасниле дека тоа е начин на кој змиите се тепаат.

Како изгледа кога две змии ќе се „затепаат“? (ВИДЕО)

Откако го виделе призорот во својата соба, веднаш ги повикале надлежните служби во шомош.

Меѓутоа, наместо веднаш да ги уловат, експертите за змии решиле првин да го снимат настанот.

loading...

(For licensing or usage, contact licensing@viralhog.com)

Публикувахте от Snake Catchers Brisbane, Ipswich, Logan & Gold Coast 0413 028 081 в Неделя, 9 септември 2018 г.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments