24.04.2015 13:48

Што ќе направите ако бездомник ви понуди пари? (видео)


Ова прашање го постави забавувачот Јусеф Салех Ерекат кој се престори во бездомник, и откри дека многу луѓе на таквата понуда не реагираат нималку пристојно. За својот експеримент, Ерекат вели дека целта му била да открие колку од случајните минувачи ќе дадат наместо да земат пари.

Тој всушност сакал да докаже како се чувствуваат луѓето кога некој ќе ги смести во пониска класа од онаа во која припаѓаат.

loading...

Накрај признава дека не очекувал вакви резултати.

 


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments