Се запали возило кај Страцин, сообраќајот во прекин

Сподели со своите пријатели

Патничко моторно возило се запалило на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка во близина на селото Страцин, поради што сообраќајот е во прекин, информираат од АМСМ.

Интервенцијата се уште трае, а кога ќе биде нормализиран сообраќајот се уште не е познато.

фото: архива

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.