13.06.2019 10:34

Се вратил од ноќната смена, а пред вратите забележал чудовиште од два метри (ФОТО)


Мајкл Престриџ од Флорида се вратила дома по долгата ноќнта смена кога пред вратите видел огромен алигатор, долг скоро два метри.

– Она кога ќе се вратиш од десетчасовна смена во шест часот наутро и ќе го пронајдеш ова пред прагот, напишал на својот Фејсбук профил.

loading...

Кога го прашале што направил во тој момент, рекол: „Избегав! А потоа, откако кратко пцуев и се смеев, повикав полиција за да го фатат и поместат“.

Стекнал впечаток дека алигаторот изгледал луто па не сакал да се заджрува.

За алигаторите моментално е сезона за парење и бараат потенцијални партнери.

Фото: Фејсбук Принтскрин


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments