Се што треба да знаете за се*сот под туш, внимавајте на овие детали

Сподели со своите пријатели

Обидувањето нешто ново во сексот со партнер е многу корисно. Или ќе научите што воопшто не ви одговара или ќе внесете малку свежина и страст во врската. Многу луѓе ги привлекува сексот под туш, но пред да „започнете со работа“ би било добро да знаете на што да внимавате, што може да тргне наопаку, кои се придобивките од сексот под туш и кои пози се најдобри.

Loading...

Според МБГ, сексуалниот терапевт др. Шенон Чавез Керши вели дека водата треба да биде потопла за да се создаде влага и пареа.

 

 

„Можете да се туширате преку ерогени зони како што се брадавиците, задниот дел на вратот, зглобовите или клиторисот“, советува нејзиниот колега, сексуален експерт Кејси Танер. Сепак, бидете внимателни бидејќи несреќа може да се случи многу лесно. Внимавајте да не се лизнете за да не се повредите.

Земете гумени душеци и ставете ги на дното на кадата. Запомнете дека водата не е лубрикант, туку обратно – може да го измие природното подмачкување на жените, така што сексот би можел да биде непријатен. Користете лубриканти од аптеки – силиконски. Ако користите кондоми, треба да ги ставите пред да дојдете во контакт со вода и да внимавате да не паднете за време на сексот поради влага.

Исто така, осигурајте се дека шампоните и геловите за туширање не влегуваат во вашите интимни области. Најдобро би било прво да се истуширате, па дури потоа да преминете на секс со цел целосно да ја отстраните таа можност. Мажи, какви љубовници сте ќе ви го откријат хороскопскиот знак.

Loading...

Некои пози кои се удобни во кревет можеби не се под туш. Најдобро би било да изберете една од овие:

1. Кучешка поза – најбезбедна и најпрактична, партнерката стои или е на колена, а партнерот е позади.

2. Балет – партнерите стојат лице в лице, мажот се потпира на ѕидот, партнерката е напред и има крената нога до колкот.

 

 

 

3. Орален секс

Loading...

4. Слушалка – ако имате клупа под туш, вашата партнерка може да седне на неа и да се наведне напред од вашиот партнер, кој продира одзади.

5. Лице в лице – држете се еден за друг и само тријте, без пенетрација и истражувајте се едни со други додека топлата вода капе по вас.

Сексот под туш има и многу позитивни ефекти, а еден од нив е намалувањето на напнатоста во телото. Топла вода се релаксира, го ослободува стресот и им помага на партнерите да бидат сензуални.

Покрај тоа, овој вид секс е одличен за парови кои имаат деца и тешко наоѓаат простор и време за себе. Ќе внесете разновидност и креативност во вашиот сексуален живот. На крајот, овој метод е најчист. Можете веднаш да се истуширате, и одлично е ако имате секс со менструацијата.

 

 


Loading...