30.01.2019 23:16

Русин од стара лада направи „чудовиште“ за снег (ВИДЕО)


Мајстор од Курск од деловите кои ги собирал со години, сам успеал да направи совршен чистач за снег.

Оваа машина за снег е дело на домашна работилница, а снегот го чисти како професионалец.

loading...

Неговиот творец вели дека од старата „Лада“ направил чудовиште за снежната покривка.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments