РК Вардар ви советуе: Зборите македонски – сви да ве разберев (видео)

Сподели со своите пријатели

На отварање на сезону на ”Лига на шампиони” у рукомет, наш македонски првак РК Вардар беше на гостување у Француску, и тој на одмерување на силе сас Montpellier Agglomeration, или ми ти Монпелие.

Loading...

Резултат и победа на РК Вардар сас четири гола разлику (28:24), сигурно немаше да биде остварена ако средњи бек Карачиќ не збореше прво енглески па хрватски, док трењер Раул Гонзалес Гутиерез ги советуеше играчи за напад, час на енглески, час на македонски.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.