10.10.2018 09:16

Ракометарките на Куманово утре против Стружанка


Ракометарките на Куманово утре го играат мечот од 6. коло од Првата женска ракометна лига, каде за противник го имаат состојавот на Стружанка.

Натпреварот ќе се игра на гостински терен со почеток во 13 часот и на избраничките на тренерот Зоран Јосимовски може да им донесе нови три бода на табелата, каде моментално се наоѓаат на втората позиција со два бода помалку од првопозиционираниот Металург.

Од почетокот на сезоната кумановки не знаат за пораз, освен потрфлувањето во првиот натпревар против Вардар кој го одиграа нерешено.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments