20.10.2018 09:56

Ракометарите на Куманово утре против Текстилец


Ракометарите на Куманово утре го играат натпреварот од 6. коло од Првата машка ракометна лига, каде на гостински терен за противник го имаат составот на Текстилец.

Ова ќе биде шанса кумановци да направат исчекор од последната позиција во табелата и да ги освојат првите бодови, со оглед дека и Текстилец е само едно место пред нив и не прикажа брилирачка игра од почетокот на сезонава.

Натпреварот започнува утре во 12 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови, изјави или фотографии во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува.

Последни наслови

Facebook Comments