04.05.2018 13:51

Ракометарите на Куманово утре го пречекуваат составот на Бутел


Ракометарите на Куманово утре го 22. меч во рамките на Првата машка ракометна лига на Македонија. За противник на домашен терен ќе го имаат составот на Бутел од Скопје.

Натпреварот за кумановци ќе биде екстремно тежок, со оглед дека гостинската екипа е убедлив фаворит, а за тоа зборува и фактот дека досега од почетокот на сезоната имаат само еден пораз, за разлика од Куманово кој има 12.

Натпреварот се игра во Спортска сала Куманово со почеток во 17 часот.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments