22.09.2018 13:14

Ракометарите на Куманово утре го пречекуваат Металург Јуниор


Ракометарите на Металург Јуниор утре гостуваат на ракометниот состав на Куманово во рамките на второто коло од првата ракометна лига на Македонија.

Кумановци се надеваат дека домашниот терен ќе им донесе предност да дојдат до првата победа оваа сезона, откако во првиот меч беа совладани со 28:22 од Вардар Неготино.

Двете екипи се натрепваруваат во втората група од лигата, каде моментално првата позиција во табелата ја зазема токму Металург Јуниор со три бода, а екипата на Куманово се уште е без бодови.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments