Пумпата кај Дељадровце повторно мета на вооружен грабеж

Сподели со своите пријатели

Како што информира МВР, ноќеска во 03,50 часот во с.Дељадровце – скопско, поточно на бензинската пумпа „Макпетрол“, три непознати маскирани лица вооружени со огнено оружје со закана извршиле разбојништво над еден вработен и одзеле сума на пари од околу 9000 денари, по што го напуштиле местото на настанот.

Loading...

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.