Прво годишно обраќање на претседателот Пендаровски

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе има годишно обраќање пред пратениците во Собранието.

Loading...

Станува збор за прво обраќањена претседателот Пендаровски откако во мај стапи на функцијата шеф на државата.

Досега тој само еднаш се има обратено од собраниската говорница пред пратениците и тоа кога ја полагаше свечената заклетва.


Leave a Reply