13.01.2018 18:16

Прв пат по 40 дена на оваа место изгреа Сонцето (фото)


Жителите на Мурманск конечно го видео Сонцето на небото, кое го осветли северниор руски пристанишен град малку повеќе од половина час пред повторно да се повлече зад хоризонтот, откако тамошното население сончева светлина нема видено повеќе од месец дена.

Групи жители се собрале на ридот над градот за да по цели 40 дена ги огреат сончевите зраци и така да го означат крајот на поларната ноќ.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments