Променливо облачно, температурата до 23 степени

Сподели со своите пријатели

Времето во Македонија ќе биде променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер, повеќе изразен во источните делови.

Утринската температура ќе се движи од седум до два, а дневната 10 до 23 степени.

Во Скопје слично време, променливo облачно и свежо со умерен до засилен северозападен ветер. Утринската ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

За време на викендот ќе има преодно стабилизирање со свежи утра и нешто потопло преку ден. Нов влажен бран се очекува во понеделник.

Извор: МИА

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.