22.10.2019 08:29

Продолжува периодот со натпросечни дневни температури


Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималната температура ќе се движи од 2 до 10, а максималната од 23 до 29 степени.

loading...

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments